L
Előzőleg már írtam egy cikket a Sanctuary zenekarról, amely láthatólag újjáéled, viszont a feloszlásakor belőle született a Nevermore zenekar.A Nevermore igazán sikeres évei a Dreaming Neon Black albummal érkeztek el, sokan ezért csak onnantól veszik a lemezeiket számba, pedig az előtte lévő alkotásaik is említésre méltóak.
Folytatva a Sanctuary zenekarról írt cikket, bemutatom a kezdeti éveket, és a hozzájuk kapcsolódó albumokat.
A Sanctuary-ból kivált Warrel Dane, Jim Sheppard és Jeff Loomis mellé csatlakozott Mark Arrington dobos, majd a csapat Neil Kernon producer segítségével felvették az első Nevermore demót.
Az 1992-es Utopia demo egy tíz számos lemez, amely még viseli a Sanctuary jellegét, viszont már erősebben eltér tőle. Az első szám egy kicsit lassabb hangvétellel kezdődik, majd a tekerés a The Dreaming Mind című számban megmutatja újra, hogy a srácok még nem felejtettek el gitározni! Utána folytatódik továbbra is a lemez néhány lassabb, melankolikusabb hangvételű dallal, mint a The Hurting Words, vagy a Matricide, ezeket váltják a durvább riffekkel és tekerésekkel megtöltött számok. Személyes kedvencem a The Sorrowed Man erről a korongról.
Közben Arrington helyére Van Williams érkezett, akivel a következő felvételeket készítették.
A Century Media kiadó a demót meghallgatva azonnal lemezszerződést ajánlott a Nevermore-nak, majd 1995-ben kiadták debütáló lemezüket Nevermore néven. A rajta szereplő számok:
- What Tomorrow Knows
- C. B. F. (Chrome Black Future)
- The Sanity Assasin
- Garden of Gray
- Sea Of Possibilities
- The Hurting Words
- Timothy Leary
- God Money
A lemezen a nyolc szám közül az Utopia-n szereplő három szám is szerepel (Garden of Grey, God Money, The Hurting Words), valamint újak is, melyek még mindig méltón őrzik a Sanctuary második albumának stílusát. Az Utopia demóhoz képest sokkal jobb lett a felvételek minősége is.
A zenekar első klipje a What Tomorrow Knows című számhoz készült el.
A lemezbemutató turnén a zenekarhoz csatlakozott a zenekarhoz Pat O'Brien gitáros is, így öt főre bővült a Nevermore. Amerikában a Death nevű zenekarral (Chuck Schuldiner) játszottak, Európában pedig a Blind Guardian előzenekaraként léptek fel. A turnéról hazatérve megint nekiestek az új lemez készítésének, immár két gitárossal.
A következő pedig nem volt más, mint az In Memory EP, öt számmal, amin újra szerepel két szám új változata is a demóról;
- Optimist or Pessimist
- Matricide
- In Memory
- Silent Hedges / Double Dare (Bauhaus-feldolgozás)
- The Sorrowed Man
- The Tiananmen Man (demo)
- The Seven Tongues of God (demo)
- Passenger (demo)
- This Sacrament (demo)
- 42147 (demo)
Máris egy gyors számmal kezdődik, amely még nem szerepelt az előző albumokon, óriási tekerésekkel és gitárszólókkal, majd egy már előzőleg is kiadott dallal folytatódik, amit a címadó dal követ, megszokottan lassabb részekkel. A negyedik szám pedig a Bauhaus-feldolgozás Silent Hedges, ami szintén clean részekkel kezdődik, majd felváltják a húzósabb témák. Befejezőül pedig egy szintén ismert dal következik, a The Sorrowed Man.
2006-ban a Century Media újra kiadta remasterelt változatban az EP-t öt bónusz számmal kiegészítve, amelyek a következő lemez, a Politics of Ecstasy-hoz készült demók voltak. A számokban csak Jeff Loomis gitáros és Warrel Dane énekes szerepelt, a többi gépileg volt megoldva.
koszi
VálaszTörlés